czwartek, 26 grudnia 2013

Czarne Historie


Czarne Historie

  Witajcie, kolejną grą miał być „Small World”  lecz w czasie świąt niespodziewanie trafiły do mnie jako prezencik od siostry  „czarne Historie” a dokładnie część 3.

Czarne historie 3 to kontynuacja bestsellerowego zestawu Czarne historie, który podbił serca milionów miłośników zagadek kryminalnych w Polsce, ale i na całym świecie.
Zestaw tworzący Czarne historie 3 zgromadził i przygotował  Holgerg  Böscha, który zebrał same najlepsze historie z dreszczykiem i „zamknął” w prostym czarnym charakterystycznym opakowaniu. Za tworzącą doskonały klimat oprawę graficzną odpowiedzialny był Bernard Skopnik.
W opakowaniu znajdziemy  50 strasznych, klimatycznych opowieści, od których włos się na głowie jeży, a krew zastyga w żyłach. I oczywiście prostą instrukcję.

Zasłońcie okna, zgaście światło i zapalcie świece… Niech nastanie kompletna cisza…
Rozsuńcie karty w wachlarz i wylosujcie z nich 
JEDNĄ NAPRAWDĘ MROCZNĄ CZARNĄ HISTORIĘ!
 
Mistrz zagadek odczyta Wam ją ściszonym głosem.
Gdy skończy, nastanie cisza,
a powietrze stanie się gęste i ciężkie…

Zaczynamy…
Maria poszła do sklepu i kupiła sobie nowe buty.
Oznaczało to, że umrze tego samego wieczoru.

DLACZEGO?
?
?
?
Mechanika Czarnych historii jest zawsze taka sama. Nie ma co tu wiele opisywać instrukcja również jasna i czytelna. Każda karta-historia ma dwie strony.
Z przodu znajduje się tytuł zagadki oraz podsumowanie wydarzenia(odczytywane jest na głos),
a z tytułu rozwiązanie – dokładny opis całego zdarzenia (ten opis prowadzący zostawia dla siebie^^ tylko on zna jego treść).
Jeden z uczestników zabawy wciela się właśnie w prowadzącego - "mistrza tajemnic". Zadaniem pozostałych uczestników gry jest odgadnięcie przebiegu, splotu wydarzeń, które doprowadziły do danego tragicznego końca :) poprzez zadawanie pytań. "Mistrz tajemnic" może odpowiadać wyłącznie używając słów "tak" lub "nie". Nie podpowiada nie naprowadza…czeka :) i to chyba jest dla mnie najgorsze… te chwile kiedy są tak blisko rozwiązania zagadki a Ty nic nie możesz podsunąć :) rozwiązania lub gdy kompletnie nie maja pojęcia od czego zacząć.

Gra sprawdziła się rewelacyjnie przez święta klimat następnie kupa śmiechu , złość, radość uwolniła chyba wszystkie emocje ale przede wszystkim była naprawdę świetną rozrywką. Gra nie wymaga dużo miejsca na stole, nie poturbuje rozkładania, odpowiedniego rozmieszczania, otwieramy i gramy .. i to chyba jest w niej najlepsze, można zabrać ją dosłownie wszędzie. Cena tej gry jest również przystępna i jak za tak niewielkie pieniążki naprawdę warto polecić ją dalej, na pewno z czasem znajdzie się u nas reszta czarnych historii.

Absolutny bestseller.
Ponad 700 000 sprzedanych egzemplarzy.

Jedna z najlepszych gier na (prawie) każdą imprezę.
PUDEŁKO ZAWIERA:
  • 50 kart
  • instrukcja
W sklepach jak dotąd znajdziecie  ok 6 wydań czarnych historii i ich dodatki jak śmiertelne wakacje, tajemnice zaświatów - Czarne historie - Tajemnice zaświatów zostały zapakowane w metalowe pudełka, w kształcie trumny, które są dodatkowym dowodem na wyjątkowość tych wydań. Tajemnice zaświatów gwarantują - dreszczyk emocji, gęsią skórę i zimne poty! (To właśnie tą część planuję zakupić jako kolejną), seks i zbrodnia, Bożę Narodzenie i białe historie - Białe historie zabiorą was na spotkanie z duchami! Przeniesiecie się do starych zamczysk i budzących dreszczyk emocji okolic!. Mechanika gry jest taka sama w każdej części. Ceny wahają się w okolicy 30 zł

Liczba graczy:
2 - 15
Wiek graczy:
od 14 lat
Czas gry:
45 min.


POWODZENIA!

2 komentarze:

  1. Też mam tą grę! Jest super! Mogłoby tylko wyjść więcej części bo po rozegraniu jednej historii zna się już ją na pamięć... zawsze jednak można wymyślać swoje własne :) Znasz jeszcze inne karciane w tym stylu?

    OdpowiedzUsuń